UNITE! За зелену трансформацію українських університетів!
З ініціативи Вроцлавського науково-технічного університету UNITE! запросив до співпраці сім університетів України. Вони реалізовуватимуть проект «Зелена трансформація в українських університетах», що фінансується Національним агентством академічних обмінів.
Головною метою проекту є підтримка академічної спільноти України через залучення партнерських установ до регулярних заходів в рамках UNITE! Erasmus+, у робочому просторі «An Open Innovation Community for the Green Transition», лідером якого є наш університет. Друге, не менш важливе припущення – це налагодження постійної співпраці між українськими університетами та мережею «Єднаймося!», що сприятиме процесу відбудови країни після завершення воєнного конфлікту та стане важливим кроком у процесі інтеграції з Європейський Союз.
“Реалізація проекту є віхою на шляху співпраці між Європейським університетом та університетами з України”, – каже проф. Аркадіуш Войс, ректор Вроцлавського технологічного університету. – “Я радий, що Вроцлавський університет науки і техніки може відіграти важливу роль у сприянні співпраці між нашими українськими колегами та консорціумом, а отже, і з партнерами з усієї Європи. Ми сприймаємо цю акцію як вияв солідарності з українською академічною спільнотою у цей надзвичайно складний час.”
Мережу представляє Андреас Вінклер, генеральний секретар UNITE! У зустрічі (25-28 січня) також візьме участь керівництво Вроцлавського університету науки і техніки. Учасники розроблять та затверджують робочий план проекту.
“Співпраця з академічною спільнотою України – це великі можливості для нашого альянсу та має важливе політичне значення.” – каже Андреас Вінклер. – “Сьогоднішня зустріч важлива ще й тому, що дозволить нам разом обговорити план співпраці та підтримки у сфері екології та зеленої трансформації, яка матиме ключове значення в процесі відбудови України.”
В основу проекту покладено чотири основні завдання.
Перший із них – розробка зелених стандартів українських університетів у сфері освіти та наукової діяльності у сфері інженерно-технічних наук та розробка їх локальної версії з урахуванням специфіки українських університетів.
Друге завдання стосується розробки моделі зеленого кампусу та впровадження стандартів у сфері науково-педагогічної діяльності та функціонування кампусу.
Наступне завдання – реалізація 2-тижневого курсу «Зелені технології для розвитку українського суспільства», в якому візьмуть участь, з одного боку, студенти українських вишів, а з іншого – викладачі вишів, об’єднаних в альянс UNITE! Курс охоплюватиме питання з дисциплін, які будуть застосовні в процесі реконструкції та модернізації промисловості та інфраструктури України.
Останнім завданням є розробка та впровадження системи мікрокредитів для українських студентів у сфері, пов’язаній із зеленою трансформацією.
У проекті візьмє участь і наш університет, який буде представлено деканом нашого факультету д.т.н., проф. О. Филипенко, заст. декана, к.т.н., проф. О. Токарєва, а також заст. зав. кафедри Охорони праці Г. Пронюк.
Проект отримав фінансування від Польського національного агентства академічних обмінів у розмірі 882 446 злотих. Він буде реалізований до 31 грудня 2023 року.