Кафедра комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та робототехніки

Мова:

Роботодавці

Кафедра «Комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та мехатроніки» співпрацює з провідними компаніями за такими напрямками:

  • стажування та підвищення кваліфікації викладачів;
  • практика та стажування студентів;
  • навчання додатковим темам на базі компаній;
  • семінари, лекції, workshops від провідних компаній;
  • сумісні наукові проекти;
  • працевлаштування випускників.

За результатами навчання студенти займають інженерно-технічні посади, що забезпечують проектування та функціонування автоматизованих систем управління виробництвом на базі широкого використання комп’ютерно-інтегрованих технологій, а саме:

  • інженером-програмістом АСУТП;
  • техніком-програмістом (промислова автоматизація);
  • аналітиком програмних комплексів та комп’ютерно-інтегрованих систем;
  • фахівцем з комп’ютерних систем управління, автоматики та обробки інформації (IndustrialEngineer, Qualityengineer, ProductionPlanner та ін.);
  • інженером з організації виробничого процесу;
  • координатором та менеджером Hi-Tech, IT та IIoT проектів.

За освітньою програмою СІ:

  • фахівцем з системотехніки, систем управління та автоматики;
  • аналітиком комп’ютерних та робототехнічних комплексів;
  • програмістом відділів автоматизованих систем управління підприємств та фірм (SeniorSoftwareEngineer, QA Engineer тощо);
  • адміністратором інформаційних комп’ютерних систем та мереж (SystemsEngineer/Administrator та ін.);
  • координатором та менеджером IT-проектів.

Компанії-роботодавці з якими ми працюємо!

Ось уже понад 10 років наші студенти беруть участь у програмі Академічної мобільності студентів факультету АКТ. Факультет співпрацює з польсько-корейською фірмою Max Power, яка надає вакансії нашим студентам на підприємствах корейських фірм. В основному це заводи корейського гіганта LG.

За результатами співробітництва з компаніями обладнано навчальні аудиторії 158, 159, 162-1, 162-2 162-3, у яких проводяться лекційні, практичні та лабораторні заняття для студентів денної форми навчання.

Як приклад на базі кафедри створено навчально-наукову лабораторію «Автоматизація та мехатроніка» з обладнанням KAPELOU, укомплектованим компонентами останнього покоління від топових виробників світу дасть студентам змогу проходити виробничу практику та стажування просто в межах університету. До того ж, це дозволить їм отримувати прикладні знання в затребуваних сьогодні галузях.

Мета співпраці KAPELOU з українським університетом – забезпечити можливість отримувати прикладні знання студентам, які мають жагу до навчання та прагнуть бути справжніми професіоналами інженерної справи. Таким чином, після закінчення вищого навчального закладу студенти матимуть більш широку картину їхньої спеціальності та сфер її застосування».

Тож арсенал вихованців ХНУРЕ поповнить стенд із системою автоматизації, який включає в себе надсучасну електроніку провідних європейських виробників.

На базі лабораторії 159 кафедра КІТАМ співпрацює з компанією Robotech Україна, що дозволило створити науково-дослідницької лабораторії з робототехніки. Кафедра КІТАМ та університет ХНУРЕ і НПФ «Роботек» (Robotec) у особі засновника компанії та нашого випускника Резничека Олексія Георгійовича встановлили науково-практичні відносини для створення науково-дослідної лабораторії, що має на меті задоволення потреб ринку праці, розвиток науки і виробництва, а також підготовку фахівців у галузі робототехніки та штучного інтелекту.

На базі лабораторії 162-1 відбувається співробітництво відносно науково-технічної, навчальної й виробничої діяльності з компанією ТОВ «ТВІСТ ІНЖИНІРИНГ». Співробітництво здійснюється у вигляді обміну некомерційною інформацією з питань науково-технічної діяльності обох сторін, підготовки фахівців за спеціальністю «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» для роботи з програмного забезпечення ESPRIT, а також підвищення кваліфікації викладачів й співробітників кожної зі сторін.

Кафедра активно співпрацює з промисловим Асоціацією підприємств промислової автоматизації України (АППАУ). ІАМ кластер покликаний об’єднати широке коло учасників: малого та середнього бізнесу, великих підприємств, університетів, наукових установ та лабораторій, інкубаторів, центрів трансферу технологій тощо, із залученням державних та місцевих органів влади.

На базі аудиторії 162-2 нашої кафедри проводятся науково-технічні семінари “Сучасні техноолгії автоматизації виробництва”, організовані ХНУРЕ, кафедрою КІТАМ та компанією ДП Festo Ukraine за участі предствників компаній Харківської області. Компанія Festo Ukraine презентує нові рішення з автоматизації технологічних процесів, зокрема з реалізації запірно-регулюючої арматури та пневматичних пристроїв. Також від даної компанії отримано ряд обладнання які використовують в учбовому процесі.

Також в рамках співпраці на базі аудиторії 159 кафедра отримала навчально-наукові комплекси, призначені для освоєння курсів «Пневматика» та «Пневмоприводи та мехатроніка» від представників компанії «CAMOZZI Automation». Компанія «CAMOZZI Autommation» надала у користування стенди, у складі яких є типові технологічні модулі автоматичних систем куріння на базі стисненого повітря. Навчальні елементи дозволяють опанувати студентам різні принципи побудови автоматизованих систем, складати та аналізувати власні технічні рішення під час виконання лабораторних, дипломних та магістерських робіт.

Перелік підприємств та компаній, з якими співпрацює кафедра , великий. Тому далі ви можете ознайомитись безпосередньо з посиланнями на інших партнерів.

 

РоботодавціСайт ФЕД
РоботодавціСайт Nix Solutions
РоботодавціСайт Global Logic
РоботодавціСайт Sigma Software
РоботодавціСайт Jabil
РоботодавціСайт ОВЕН
РоботодавціСайт UKRINTECH
РоботодавціСайт LG
РоботодавціСайт EPAM
РоботодавціРоботодавціСайт Золоте Січення
РоботодавціСайт UA-системи

 

За результатами зустрічі та домовленостей, протягом 2018-2019 навчального року понад 120 студентів факультету АКТ пройшли стажування та практику на підприємствах  LG Eleсtronics. Крім того, 7 магістрів після успішного проходження переддипломної практики отримали постійне місце роботи на підприємстві.

Таким чином, враховуючи всі досягнення співробітників та студентів ХНУРЕ, компанія LG Eleсtronics вручила сертифікати про досягнення нашим колегам: професору Ігорю Невлюдову,  Олександру Филипенку, а також доцентам Рауфу Аллахверанову та Андрію Фролову.

 

Кожен ставить до роботи та роботодавця певні вимоги та сподівається, що під час працевлаштування вони будуть задоволені. Компанії зацікавлені прийняти у команду найкращого професіонала, тому працюють над своїм брендом, досліджують ринок праці, щоб знати потреби пошукачів, та намагаються вдосконалитися.

 

Що бажають наші студенти згідно результатів опитування:

фінансова платоспроможність роботодавця. Мова йде не про розмір зарплатні, хоча і це не останній критерій. Здобувачі хочуть отримувати фінансову винагороду вчасно та розраховувати на обіцяні премії;

можливість кар’єрного зростання. Наших випускників не влаштовує працювати на одному місці понад 5-10 років без перспектив кар’єрного росту. Вони хочуть розвиватися та хочуть, щоб роботодавець дав їм таку можливість;

цікава робота. Наші здобувачі не хочуть займатися монотонною роботою, яка не приносить їм задоволення. Тому саме цікавість роботи вони вносять до найважливіших умов;

забезпечення рівних умов праці для всіх працівників. Такі вимоги особливо важливі для вчорашніх випускників, які саме виходять на ринок праці. Вони хочуть бачити своїм роботодавцем ту компанію, яка зможе забезпечити рівні умови праці для жінок і чоловіків, іноземців та українців, для молоді та досвідчених спеціалістів;

– технологічне забезпечення. Здобувачі кафедри КІТАР вважають, що їх робота буде максимально зручною та оптимізованою за допомогою новітніх технологій;

пільги. Під час вибору роботодавця студенті хочуть отримати не лише цікаву роботу з хорошою зарплатнею, а й мати певні бонуси. Серед найпоширеніших: медичне забезпечення, безкоштовне навчання та придбання наукової та технічної літератури, мовні курси та курси підвищення кваліфікації.

 

Зазвичай, роботодавці оцінюють випускників кафедри КІТАР за такими критеріями:

технічні знання та навички: роботодавці очікують, що випускники КІТАР матимуть сильні технічні знання та навички у сфері комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та мехатроніки. Це можуть бути навички програмування, проєктування систем автоматизації, використання робототехніки тощо;

професійний досвід: роботодавці зацікавлені у попередньому професійному досвіді випускників кафедри КІТАР, такому як стажування, проєктна робота або участь у вирішенні реальних технічних завдань, проходження виробничої та передатестаційної практики;

– комунікативні навички: роботодавці оцінюють комунікативні навички випускників, оскільки спілкування з іншими фахівцями, клієнтами та колегами є важливим аспектом для багатьох посад, участь у міжнародних заходах, конференціях, симпозіумах тощо;

творчість та інноваційність: здатність до творчого мислення, інноваційного підходу та генерування нових ідей часто є важливими для роботодавців, оскільки це може допомогти вирішувати складні технічні проблеми та сприяти розвитку компанії.

 

Що думають роботодавці про наших випускників:

РоботодавціЗагалом, випускники кафедри КІТАР мають широкі можливості на ринку праці. Ця кафедра займається навчанням студентів у галузі автоматизації, мехатроніки та комп’ютерно-інтегрованих технологій, які є дуже актуальними напрямками в сучасній Industry 4.0.
РоботодавціРоботодавці оцінюють високій рівень знань випускників кафедри КІТАР за їхніми технічними знаннями та практичним досвідом: вони мають глибокі знання в області програмування, мехатроніки, автоматизації процесів, робототехніки та в інших суміжних областях.
РоботодавціВипускники КІТАР також мають навички роботи з сучасними інженерними програмними засобами та обладнанням, яке використовується в Індустрії 4.0. Це може включати засоби автоматизації, CAD/CAM-системи, програмування мікроконтролерів та інші інструменти.
РоботодавціРоботодавціРоботодавціЗалежно від конкретної компанії та її потреб, роботодавці можуть цінувати випускників кафедри КІТАР за їхні знання інженерної теорії та практичні навички, їх здатність до розв’язання складних технічних проблем, комунікативність і здатність до співпраці в команді.

У ХНУРЕ щорічно про проводиться Міжрегіональний Ярмарок вакансій «Молодий фахівець XXI століття», організатором якого виступає відділ практики «Центр – Кар’єра». Мета відділу практики «Центр – Кар’єра» ХНУРЕ: допомогти студентам і випускникам університету створити й ефективно виконати особистий план розвитку професійної  кар’єри.

 

 

Детальніше:

співпраця з роботодавцями;

угоди про співпрацю з роботодавцями;

каталог компаній роботодавців м. Харкова та Харківської області.

На кафедрі КІТАР щорічно проводяться «Круглі столи» у рамках Міжрегіонального Ярмарку вакансій «Молодий фахівець XXI століття», на якому викладачі та студенті мають можливість поспілкуватися з майбутніми роботодавцями, а викладачі – отримати зворотній зв’язок від роботодавців, обмінятися досвідом та отримати рекомендації щодо сучасних тенденцій розвитку виробництва та підготовки майбутніх бакалаврів і магістрів.