Кафедра комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та робототехніки

Мова:

Роботодавці

Кафедра «Комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та робототехніки» співпрацює з провідними компаніями за такими напрямками:

  • стажування та підвищення кваліфікації викладачів;
  • практика та стажування студентів;
  • навчання додатковим темам на базі компаній;
  • семінари, лекції, workshops від провідних компаній;
  • сумісні наукові проекти;
  • працевлаштування випускників.

За результатами навчання студенти займають інженерно-технічні посади, що забезпечують проектування та функціонування автоматизованих систем управління виробництвом на базі широкого використання комп’ютерно-інтегрованих технологій, а саме:

  • інженером-програмістом АСУТП;
  • техніком-програмістом (промислова автоматизація);
  • аналітиком програмних комплексів та комп’ютерно-інтегрованих систем;
  • фахівцем з комп’ютерних систем управління, автоматики та обробки інформації (IndustrialEngineer, Qualityengineer, ProductionPlanner та ін.);
  • інженером з організації виробничого процесу;
  • координатором та менеджером Hi-Tech, IT та IIoT проектів.

За освітньою програмою СІ:

  • фахівцем з системотехніки, систем управління та автоматики;
  • аналітиком комп’ютерних та робототехнічних комплексів;
  • програмістом відділів автоматизованих систем управління підприємств та фірм (SeniorSoftwareEngineer, QA Engineer тощо);
  • адміністратором інформаційних комп’ютерних систем та мереж (SystemsEngineer/Administrator та ін.);
  • координатором та менеджером IT-проектів.

Компанії-роботодавці з якими ми працюємо!

Ось уже понад 10 років наші студенти беруть участь у програмі Академічної мобільності студентів факультету АКТ. Факультет співпрацює з польсько-корейською фірмою Max Power, яка надає вакансії нашим студентам на підприємствах корейських фірм. В основному це заводи корейського гіганта LG.

За результатами співробітництва з компаніями обладнано навчальні аудиторії 158, 159, 162-1, 162-2 162-3, у яких проводяться лекційні, практичні та лабораторні заняття для студентів денної форми навчання.

Як приклад на базі кафедри створено навчально-наукову лабораторію «Автоматизація та мехатроніка» з обладнанням KAPELOU, укомплектованим компонентами останнього покоління від топових виробників світу дасть студентам змогу проходити виробничу практику та стажування просто в межах університету. До того ж, це дозволить їм отримувати прикладні знання в затребуваних сьогодні галузях.

Мета співпраці KAPELOU з українським університетом – забезпечити можливість отримувати прикладні знання студентам, які мають жагу до навчання та прагнуть бути справжніми професіоналами інженерної справи. Таким чином, після закінчення вищого навчального закладу студенти матимуть більш широку картину їхньої спеціальності та сфер її застосування».

Тож арсенал вихованців ХНУРЕ поповнить стенд із системою автоматизації, який включає в себе надсучасну електроніку провідних європейських виробників.

На базі лабораторії 159 кафедра КІТАР співпрацює з компанією Robotech Україна, що дозволило створити науково-дослідницької лабораторії з робототехніки. Кафедра КІТАР та університет ХНУРЕ і НПФ «Роботек» (Robotec) у особі засновника компанії та нашого випускника Резничека Олексія Георгійовича встановлили науково-практичні відносини для створення науково-дослідної лабораторії, що має на меті задоволення потреб ринку праці, розвиток науки і виробництва, а також підготовку фахівців у галузі робототехніки та штучного інтелекту (матеріали зустрічі).

На базі лабораторії 162-1 відбувається співробітництво відносно науково-технічної, навчальної й виробничої діяльності з компанією ТОВ «ТВІСТ ІНЖИНІРИНГ». Співробітництво здійснюється у вигляді обміну некомерційною інформацією з питань науково-технічної діяльності обох сторін, підготовки фахівців за спеціальністю «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» для роботи з програмного забезпечення ESPRIT, а також підвищення кваліфікації викладачів й співробітників кожної зі сторін.

Кафедра активно співпрацює з промисловим Асоціацією підприємств промислової автоматизації України (АППАУ). ІАМ кластер покликаний об’єднати широке коло учасників: малого та середнього бізнесу, великих підприємств, університетів, наукових установ та лабораторій, інкубаторів, центрів трансферу технологій тощо, із залученням державних та місцевих органів влади.

На базі аудиторії 162-2 нашої кафедри проводятся науково-технічні семінари “Сучасні техноолгії автоматизації виробництва”, організовані ХНУРЕ, кафедрою КІТАР та компанією ДП Festo Ukraine за участі предствників компаній Харківської області. Компанія Festo Ukraine презентує нові рішення з автоматизації технологічних процесів, зокрема з реалізації запірно-регулюючої арматури та пневматичних пристроїв. Також від даної компанії отримано ряд обладнання які використовують в учбовому процесі.

Також в рамках співпраці на базі аудиторії 159 кафедра отримала навчально-наукові комплекси, призначені для освоєння курсів «Пневматика» та «Пневмоприводи та мехатроніка» від представників компанії «CAMOZZI Automation». Компанія «CAMOZZI Autommation» надала у користування стенди, у складі яких є типові технологічні модулі автоматичних систем куріння на базі стисненого повітря. Навчальні елементи дозволяють опанувати студентам різні принципи побудови автоматизованих систем, складати та аналізувати власні технічні рішення під час виконання лабораторних, дипломних та магістерських робіт.

Перелік підприємств та компаній, з якими співпрацює кафедра , великий. Тому далі ви можете ознайомитись безпосередньо з посиланнями на інших партнерів.

 

РоботодавціСайт ФЕД
РоботодавціСайт Nix Solutions
РоботодавціСайт Global Logic
РоботодавціСайт Sigma Software
РоботодавціСайт Jabil
РоботодавціСайт ОВЕН
РоботодавціСайт UKRINTECH
РоботодавціСайт LG
РоботодавціСайт EPAM
РоботодавціРоботодавціСайт Золоте Січення
РоботодавціСайт UA-системи

 

За результатами зустрічі та домовленостей, протягом 2018-2019 навчального року понад 120 студентів факультету АКТ пройшли стажування та практику на підприємствах  LG Eleсtronics. Крім того, 7 магістрів після успішного проходження переддипломної практики отримали постійне місце роботи на підприємстві.

Таким чином, враховуючи всі досягнення співробітників та студентів ХНУРЕ, компанія LG Eleсtronics вручила сертифікати про досягнення нашим колегам: професору Ігорю Невлюдову,  Олександру Филипенку, а також доцентам Рауфу Аллахверанову та Андрію Фролову.

 

Кожен ставить до роботи та роботодавця певні вимоги та сподівається, що під час працевлаштування вони будуть задоволені. Компанії зацікавлені прийняти у команду найкращого професіонала, тому працюють над своїм брендом, досліджують ринок праці, щоб знати потреби пошукачів, та намагаються вдосконалитися.

 

Що бажають наші студенти згідно результатів опитування:

фінансова платоспроможність роботодавця. Мова йде не про розмір зарплатні, хоча і це не останній критерій. Здобувачі хочуть отримувати фінансову винагороду вчасно та розраховувати на обіцяні премії;

можливість кар’єрного зростання. Наших випускників не влаштовує працювати на одному місці понад 5-10 років без перспектив кар’єрного росту. Вони хочуть розвиватися та хочуть, щоб роботодавець дав їм таку можливість;

цікава робота. Наші здобувачі не хочуть займатися монотонною роботою, яка не приносить їм задоволення. Тому саме цікавість роботи вони вносять до найважливіших умов;

забезпечення рівних умов праці для всіх працівників. Такі вимоги особливо важливі для вчорашніх випускників, які саме виходять на ринок праці. Вони хочуть бачити своїм роботодавцем ту компанію, яка зможе забезпечити рівні умови праці для жінок і чоловіків, іноземців та українців, для молоді та досвідчених спеціалістів;

– технологічне забезпечення. Здобувачі кафедри КІТАР вважають, що їх робота буде максимально зручною та оптимізованою за допомогою новітніх технологій;

пільги. Під час вибору роботодавця студенті хочуть отримати не лише цікаву роботу з хорошою зарплатнею, а й мати певні бонуси. Серед найпоширеніших: медичне забезпечення, безкоштовне навчання та придбання наукової та технічної літератури, мовні курси та курси підвищення кваліфікації.

 

Зазвичай, роботодавці оцінюють випускників кафедри КІТАР за такими критеріями:

технічні знання та навички: роботодавці очікують, що випускники КІТАР матимуть сильні технічні знання та навички у сфері комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та мехатроніки. Це можуть бути навички програмування, проєктування систем автоматизації, використання робототехніки тощо;

професійний досвід: роботодавці зацікавлені у попередньому професійному досвіді випускників кафедри КІТАР, такому як стажування, проєктна робота або участь у вирішенні реальних технічних завдань, проходження виробничої та передатестаційної практики;

– комунікативні навички: роботодавці оцінюють комунікативні навички випускників, оскільки спілкування з іншими фахівцями, клієнтами та колегами є важливим аспектом для багатьох посад, участь у міжнародних заходах, конференціях, симпозіумах тощо;

творчість та інноваційність: здатність до творчого мислення, інноваційного підходу та генерування нових ідей часто є важливими для роботодавців, оскільки це може допомогти вирішувати складні технічні проблеми та сприяти розвитку компанії.

 Що думають роботодавці про наших випускників:

РоботодавціЗагалом, випускники кафедри КІТАР мають широкі можливості на ринку праці. Ця кафедра займається навчанням студентів у галузі автоматизації, мехатроніки та комп’ютерно-інтегрованих технологій, які є дуже актуальними напрямками в сучасній Industry 4.0.
РоботодавціРоботодавці оцінюють високій рівень знань випускників кафедри КІТАР за їхніми технічними знаннями та практичним досвідом: вони мають глибокі знання в області програмування, мехатроніки, автоматизації процесів, робототехніки та в інших суміжних областях.
РоботодавціВипускники КІТАР також мають навички роботи з сучасними інженерними програмними засобами та обладнанням, яке використовується в Індустрії 4.0. Це може включати засоби автоматизації, CAD/CAM-системи, програмування мікроконтролерів та інші інструменти.
РоботодавціРоботодавціРоботодавціЗалежно від конкретної компанії та її потреб, роботодавці можуть цінувати випускників кафедри КІТАР за їхні знання інженерної теорії та практичні навички, їх здатність до розв’язання складних технічних проблем, комунікативність і здатність до співпраці в команді.

 

У ХНУРЕ щорічно про проводиться Міжрегіональний Ярмарок вакансій «Молодий фахівець XXI століття», організатором якого виступає відділ практики «Центр – Кар’єра». Мета відділу практики «Центр – Кар’єра» ХНУРЕ: допомогти студентам і випускникам університету створити й ефективно виконати особистий план розвитку професійної  кар’єри.

 

 

Детальніше:

співпраця з роботодавцями;

угоди про співпрацю з роботодавцями;

каталог компаній роботодавців м. Харкова та Харківської області.

На кафедрі КІТАР щорічно проводяться «Круглі столи» у рамках Міжрегіонального Ярмарку вакансій «Молодий фахівець XXI століття», на якому викладачі та студенті мають можливість поспілкуватися з майбутніми роботодавцями, а викладачі – отримати зворотній зв’язок від роботодавців, обмінятися досвідом та отримати рекомендації щодо сучасних тенденцій розвитку виробництва та підготовки майбутніх бакалаврів і магістрів.

 

ХНУРЕ шляхом укладання договорів про співробітництво залучає провідні наукові установи та фірми до організації та реалізації освітнього процесу. Укладені договори з такими організаціями: ТОВ «Комоці» м. Київ; ТОВ «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед»; ДП НДТІП; ДП «Фесто»; ТОВ НПФ «Роботек» м. Київ; Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВСУ м. Харків; ТОВ «ПАВАЛЕКС_УКРАЇНА»; ТОВ НВП «Укрінтех» м. Харків; КП «Міськсвітло» м. Харків; ТОВ «Еталон-Прибор», м. Харків; Комунальне підприємство КП «Тролейбусне депо №2»; АО «Укртрансгаз» філія «Науково-дослідний інститут транспорту газу»; Інжинірингова компанія «Золотий переріз» м. Харків; ТОВ «Здоров’я» м. Харків; ПАТ «МОТОР СІЧ» м. Запоріжжя; Інститут сцинтиляційних матеріалів Національної академії наук України (ІСМА НАН України), м. Харків; ДП «Державний науково-інженерний центр систем контролю та аварійного реагування» Міненергетики України.

Представники роботодавців беруть участь у розробці, обговоренні та оновленні змісту ОПП та окремих її складових. У обговоренні ОПП АКІТ постійно приймають участь проф. Замірець М.В., д.т.н., професор, директор ДП «Науково-дослідний технологічний інститут приладобудування», Плахтій О.А., інженер-електронік ВО «Овен» м. Харків, Карпов Геннадій Васильович, інженер-технолог ТОВ НВО «Вертікаль» м. Харків

Представники підприємств приймають участь у Ярмарку вакансій (Харківський приладобудівний завлод ім. Т.Г.Шевченка) ПОСИЛАННЯ та круглих столах (ТОВ НВО Вертикаль, ТОВ ВО «Овен», КСК Автоматизація, фармацевтична компанія «Здоров’я»). ПОСИЛАННЯ; проводять лекції та презентації (ТОВ НВО Вертикаль)

Зустріч з провідними інженерами М. Іващенко та О. Нєвєровим представниками Харківської філії  ТОВ «КСК-Автоматизація».

Зустріч представників ДП «Фесто» зі студентами і викладачами та демонстрація нового сучасного обладнання ПОСИЛАННЯ. Зустріч з засновником Robotec.ua О.Резниченко з метою створення науково-дослідницької лабораторії Мультифукнціональні робототехнічні системи та підписання Меморандуму про співпрацю в обоасті робототехніки, автоматизації та мехатроніки ПОСИЛАННЯ

ХНУРЕ (кафедра КІТАР) є учасником Харківського кластера Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування, який об’єднує провідні інжинірингові компанії та заклади освіти задля комплексного впровадження інноваційних рішень у промисловість Харківського регіону. 

Також подробиці більшості подій можна прочитати нижче:

 

ДатаПодія
Листопад 2023Державне підприємство «Харківський завод спеціальних машин» запрошує на роботу студентів випускних курсів в конструкторський відділ. Необхідна умова – вміння працювати із SolidWorks 3D CAD.

Жовтень 2023Відповідно до укладеної домовленості з ХНУРЕ, було надано запит на можливе працевлаштування на підприємстві  ТОВ «ВЕСТРОН» студентів/випускників університету, а саме:

– інженери-проектувальники (розробники) обладнання нижнього (включаючи контролери) рівня АСУ ТП у кількості 3 осіб;
– інженери-менеджери по системі якості по ISO 9001 в кількості 2 осіб;
– програмісти – випробувачі обладнання нижнього (включаючи контролерного) рівня АСУ ТП в кількості 3-х осіб.

Якщо у вас виникли питання, будь ласка, зв’яжіться з ТОВ «ВЕСТРОН» по телефону і за вказаною поштовою скринькою.

 

Серпень 2022Ось уже понад 10 років наші студенти беруть участь у програмі Академічної мобільності студентів факультету АКТ.

Факультет співпрацює з польсько-корейською фірмою Max Power, яка надає вакансії нашим студентам на підприємствах корейських фірм.
В основному це заводи корейського гіганта LG.
Виробництво знаходиться у передмісті польського міста Вроцлав. Вроцлав, у минулому, це старовинне німецьке місто, яке називалося Бреслау, після закінчення 2 світової війни відійшло під Польщу.
Наші студенти працюють по 8-12 годин на день (за бажанням), в основному на автоматизованій лінії.
У вихідні дні проводяться заняття у Вроцлавській полетехніці.
По закінченню терміну стажування видається сертифікат, виходячи з якого робиться перезалік дисциплін поточного семестру.

 

 Травень 2021Екскурсія із домашнім затишком! Так я охарактеризував би сьогоднішній нетворкінг Кластер ІАМ – Харків. Відвідування Українська вагова компанія залишило по собі приємний післясмак, підкріплений реальними рішеннями. Іван Мовчан показав сучасне роботизоване підприємство з продуманим до дрібниць та оптимізованим технологічним процесом.

Жовтень 2021Сьогодні відбулась міжнародна зустріч із залученням представників Республіки Казахстан, Чеської Республіки та гостів з міст Києва та Львова. Результат зустрічі дуже дієвий – підписання меморандума про співпрацю між Харківською міською радою та харківським кластером «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування».

Червень 2021Представники бізнесу, студенти та викладачі зібралися на Кафедра КІТАР для обговорення питань інтеграції фахівців IT у сферу автоматизації, перспектив навчання основ робототехніки та прикладного програмування під управлінням ROS (Robot Operating System).

Квітень 2021Кафедрою КІТАР факультету АКТ ХНУРЕ укладено договір про співпрацю з компанією ТОВ «ТВІСТ ІНЖИНІРИНГ»!

Предметом угоди є взаємовигідне некомерційне Співробітництво відносно науково-технічної, навчальної й виробничої діяльності сторін. Співробітництво здійснюється у вигляді обміну некомерційною інформацією з питань науково-технічної діяльності обох сторін, підготовки фахівців за спеціальністю «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» для роботи з програмного забезпечення ESPRIT, а також підвищення кваліфікації викладачів й співробітників кожної зі сторін.

 

 

Квітень 2021Розширюємо географію співробітництва у галузі робототехніки. Сьогодні Олексій Резніченко познайомив нас (Кафедра КІТАР) із колегами з Дніпра, представниками сфери IT, компанія HealthJoy, професіоналами у галузі штучного інтелекту.

Квітень 2021

Продовжуємо обмін досвідом в рамках Кластер ІАМ – Харків. Сьогодні завітали до ПАТ “ФЕД” та ознайомились з сучасним обладнанням виробництва, сервісного обслуговування та ремонту агрегатів авіаційного і загальномашинобудівного призначення.

Січень 2021
Зустріч членів Харківського промислового кластеру Кластер ІАМ – Харків “. Плани на новий 2021 рік дуже амбітні! Головні тези: популяризація промислової галузі; залучення молоді до роботи в сфері автоматизації; поєднання однодумців та використання спільних зусиль ВНЗ і промислового сектору для розвитку промисловості в Україні за домопогою кластерізації.
Грудень 2020Завітавши на сучасне підприємство в рамках договору про співпрацю між #ХНУРЕ та НПО Вертикаль. Работа и карьера, декан факультету Олександр ФИЛИПЕНКО та проф. Серегій НОВОСЕЛОВ були приємно вражений розвитком вітчизняного виробництва та прагненням відповідати стандартам Європейських та світових країн. Питання автоматизації та інтелектуалізації виробничих процесів дуже близькі нашій кафедрі (Кафедра КИТАМ) та разом зі студентами Факультет Автоматики і комп’ютеризованих технологій ХНУРЕ ми залюбки беремось до вирішення складних задач, що постають від наших потенційних роботодавців.

Грудень 2020На Кафедра КИТАМ відбулась зустріч із засновником Robotec.ua, Алексей Резниченко з метою створення науково-дослідницької лабораторії “Мультифункціональні робототехнічні системи” на базі лабораторії “Промислова автоматизація та мехатроніка” та підписання меморандуму про співпрацю в області робототехніки, автоматизації та мехатроніки.

Вересень 2020

Відбулися установчі збори Харківського кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» (скорочено – Кластер ІАМ). Створення в Харківському регіоні промислового кластеру здійснюється з ініціативи низки організацій та установ міста та у відповідності до підписаного Меморандуму про співпрацю між Асоціацією підприємств промислової автоматизації України (АППАУ) та Харківською міською радою. Установчі збори відбулися у приміщенні Малої зали Харківської міської ради, де лише тиждень назад відбулося засідання по проекту «Українська Кремнієва долина». На зборах затверджений Статут, сформовані органи управління Кластером ІАМ, обраний Генеральний директор. Починається процес реєстрації громадської спілки.

Від ХНУРЕ в зборах прийняли участь декан факультету АКТ проф. Филипенко О.І., завідувачка кафедри МТС проф. Свид І.В., професор кафедри КІТАР Новоселов С.П.

Серпень 2020Ось такий подарунок готуємо для наших студентів спеціальності 151 – АКІТ до початку навчального року. Придбали комплект комплектуючих для модернізації навчального стенду від фірми Камоцці Україна в лабораторію промислової автоматизації та мехатроніки.

Березень 20205 березня 2020 року у ПАТ ФЕД відбулося розширене засідання аерокосмічного кластера “Мехатроніка”, в якому прийняли участь представники кластера “NanoMicroMaterialsPhotonics” та торгово-промислової палати землі Північний Рейн-Вестфалія (Німеччина). Серед почесних гостей були представники ХОДА на чолі з головою ХОДА Кучером О.В., та почесний консул Німеччини в Харкові Гавриш Т.С.

Лютий 2020
В нас у гостях Festo Ukraine з новими зраками обладнання для Кафедра КІТАР
 
 
Січень 2020На НВО Вертикаль обговорювали перспективи дуальної форми навчання, підготовки висококваліфікованих кадрів, а також працевлаштування випускників спеціальностей АКІТ та СІ. Наразі дуже потрібні фахівці в галузі робототехніки, технології виробництва РЕЗ, радіоінженерії та автоматики. Вже почали переробляти навчальні плани для врахування потреб сучасного виробництва.

 

Січень 2020
Продовжуємо рухатись в напрямку інтелектуалізації виробництва та Індустрії 4.0. Кафедра КИТАМ #ХНУРЕ та IoT Ukraine підписали угоду про співробітництво та спільний розвиток технології IоT у виробничій діяльності й в навчальному процесі в галузі “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології” та підвищення кваліфікації викладачів і співробітників.
Наступний крок – інтеграція навчально-методичного лабораторного обладнання в національну мережу Інтернету речей з використанням технології LoRaWan.
 
Листопад 2019В рамках XV ярмарку вакансій «Молодий фахівець ХХІ століття» на кафедрі КІТАР проходив Круглий стіл «Сучасні вимоги ринку праці до фахівців спеціальностей 151 – «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» та 172 – «Телекомунікації та радіотехніка»» на який були запрошені студенти, викладачі та представники профілюючих підприємств: «ООО НПО «Вертикаль»», ТОВ «ВО ОВЕН», КСК Автоматизація, Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Вересень 2019На Кафедра КИТАМ до лабораторії комплексної автоматизації банківських систем та лабораторії робототехніки завітали провідний інженер Іващенко Максим та Нєвєров Олександр – представники Харківської філії ТОВ «КСК-АВТОМАТИЗАЦІЯ», яка є відомою українською компанією в області поставок обладнання (зокрема, роботів MELFA від Mitsubishi Electric), надання комплексних рішень і послуг в сфері автоматизації технологічних процесів. Виявилося, що в нас є багато спільних інтересів. Гості з цікавістю оглянули зразки учбових роботів та навчальних макетів засобів автоматизації. У підсумку, знайшли загальний інтерес до проведення технічних семінарів для викладачів та студентів з метою обміну досвідом в галузі автоматизації технологічних процесів та використання новітніх зразків робототехніки, та ще багато цікавих пропозицій, про які вже незабаром повідомлю в новинах.

Березень 2019 р.

Випускник кафедри Павло Панов, разом з представниками Харківський приладобудівний завод імені Т. Г. Шевченка, завітали к нам на Міні-ярмарок вакансій з пропозиціями працевлаштування.