Кафедра комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та робототехніки

Мова:

Участь у міжнародних проектах

Участь у міжнародних проектах

Проєкт № 101083883 ERASMUSEDU-2021-VIRTEXCHNDICI «Розробка моделі та єдиного інформаційного простору програм віртуального обміну» 

Консорціум проект: Politechnika Wrocławska; CHAROKOPEIO PANEPISTIMIO (Harokopio University of Athens); Tallinna Tehnikaülikool (Tallinn University of Technology); Ivan Franko National University of Lviv; Kryvorizkyj  Nationalnyj Universytet; Kharkiv National University Of Radio Electronics; Khmelnitsky National University; Sokhumi State University; Shota Rustaveli State University; Akaki Tsereteli State University.

Тривалість проекту: 3 роки

Координатор  проекту: Politechnika Wrocławska

MOVEs – це 3-річний проект, спрямований на організацію ефективної Програми віртуального обміну як платформи для професійної та міжкультурної взаємодії, обміну досвідом, для забезпечення високоякісних освітніх послуг та створення умов для розвитку навичок співпраці та спілкування молодих людей, розширення доступу до міжнародного навчання для кожного здобувача освіти, незалежно від його походження чи здібностей, особливо в час, коли студентська мобільність обмежена. Програма віртуального обміну – це не лише короткострокове рішення проблем, з яким сьогодні стикаються ЗВО, але й частина комплексного плану просування інтернаціоналізації кожного ЗВО і кожного студента. Для організації активної взаємодії підрозділів, які беруть участь у залученні та навчанні студентів у рамках проектів академічної мобільності, пропонується модель Віртуальних національних та міжнародних програм академічних обмінів, яка містить взаємопов’язані компоненти: організаційну структуру, цифрову підтримку, комунікацію та взаємодію. Проект має на меті вдосконалити сфери, форми співпраці та комунікації для всіх академічних та адміністративних підрозділів університету; підготовка фасилітаторів (модераторів) для розробки проектів віртуального обміну з колегами з інших країн; підвищення кваліфікації адміністративно-викладацького складу для набуття навичок роботи з мобільними студентами та сприяння оволодінню ними навичками міжкультурного спілкування; розвиток інструменту для обміну інформацією та міжкультурного діалогу між студентами та викладачами різних університетів, національностей, культур, релігій та мов. Проектна діяльність буде зосереджена на обміні знаннями та формуванні навичок взаємодії в поліетнічному середовищі, спрощених процедурах створення та розповсюдження навчальних матеріалів, методах дистанційної взаємодії, забезпеченні доступу до різноманітних ресурсів, необхідних для якісного освітнього процесу.

Відповідно до наказу ХНУРЕ №11 від 26.01.2023 року про призначання відповідальних осіб у міжнародних проектах, призначити координатором проекту MOVEs від ХНУРЕ Филипенка Олександра Івановича та виконавцями проекту Невлюдова Ігоря Шакировича, Цимбала Олександра Михайловича.

Основні завдання:

  1. Створення ефективного механізму підтримки програми віртуального обміну, адаптації до нового академічного контексту та інтеграції в освітню систему приймаючого університету.
  2. Формування глобальних компетенцій та навичок (цифрова грамотність, культурна обізнаність та вміння вести переговори та співпрацювати через кордони), необхідних для кар’єрного росту серед молоді в Україні та Грузії.
  3. Підвищення кваліфікації адміністративно-педагогічного персоналу для набуття навичок роботи з мобільними студентами та сприяння оволодінню ними навичками міжкультурного спілкування та організації ефективної взаємодії зі студентами як представниками різних культур.
  4. Розробка інструменту обміну інформацією та міжкультурного діалогу між студентами та викладачами різних університетів, національностей, культур, релігій та мов, підвищення ефективності навчального процесу шляхом створення веб-порталу Єдиного інформаційного простору (ЄІП).
  5. Створення міжнародного консорціуму в рамках системи підвищення кваліфікації управлінського та педагогічного персоналу для роботи з міжкультурними групами та розвитку освітнього, наукового та культурного потенціалу всіх учасників програми.
  6. Удосконалення сфер і форм співпраці та комунікації для всіх академічних та адміністративних підрозділів університетів, методичного та технічного забезпечення впровадження віртуальних бірж та інших питань, що мають суттєвий вплив на залучення студентів до процесів віртуальних обмінів.

13 березня 2023 року в рамках проекту MOVEs була проведена зустріч з учасниками проекту за допомогою Zoom platform, в ходе якого були обговоренні основні питання та завдання проекту, проведене налагоджування комунікацій

 

 

Участь у міжнародних проектах

Проєкт ERASMUS+UNITE!(2022-2026), WP8, «An Open Innovation Community for the Green Transition».

ХНУРЕ разом із 6 українськими університетами та Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти залучений до діяльності Unite!  спільноти в рамках проекту ERASMUS+UNITE! «Зелена трансформація для українських університетів». Вибір українських партнерів для Wrocław Tech здійснено на підставі співпраці за Erasmus+ проектами за період 2015-2023 р.р., переважно інжинірингового профілю діяльності. Проєкт підтримується фінансово польським національним агентством академічних обмінів NAWA.

Відповідно до наказу ХНУРЕ №11 від 26.01.2023 року про призначання відповідальних осіб у міжнародних проектах призначити координатором проекту ERASMUS+UNITE!(2022-2026) від ХНУРЕ Филипенка Олександра Івановича.

Основним завданням проекту є підтримка академічної спільноти України через залучення установ-партнерів до регулярних заходів у рамках UNITE! Erasmus+ у робочій області «Відкрите інноваційне співтовариство для зеленого переходу», лідером якого є наш університет. Друге не менш важливе завдання – налагодження постійної співпраці між українськими університетами та мережею “Unite!”, що полегшить процес відновлення країни після закінчення військового конфлікту та стане важливим кроком у процесі інтеграції з Євросоюзом.

Проект ґрунтується на чотирьох основних завданнях:

Перше з них – розробка «зелених» стандартів для українських вишів у сфері освіти та науково-дослідній діяльності у сфері інженерно-технічних наук та розробка їхньої локальної версії, що враховує специфіку українських вишів.

Друге завдання стосується розробки моделі зеленого кампусу та впровадження стандартів у галузі науково-педагогічної діяльності та функціонування кампусу.

Наступне завдання – реалізація 2-тижневого курсу «Зелені технології для розвитку українського суспільства», в якому візьмуть участь студенти українських вишів, з одного боку, та викладачі з вишів, об’єднаних в альянс “Unite!”, з іншого. Курс охоплюватиме питання з дисциплін, які будуть застосовні у процесі реконструкції та модернізації промисловості та інфраструктури України.

Остання задача – розробити та впровадити мікросертифікаційну систему для українських студентів у сфері, пов’язаній із зеленою трансформацією.

25.01.2023 року за ініціативи Politechnika Wrocławska / Wroclaw University of Science and Technology та альянсу “Unite!” викладачі кафедри КІТАМ  прийняли участь у семінарі, який провів ректор Politechnika Wrocławska prof. Arkadiusz Wójs. Проект отримав фінансування від Національного агентства академічних обмінів Польщі у розмірі 882 446 злотих. Його буде реалізовано до 31 грудня 2023 року.

26.04.2023 Зустріч представників семи університетів України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти України та Єднаймося! триває у Wroclaw Tech. Вони разом працюють над розробкою стандартів зеленого кампусу.

Семінар було організовано в рамках проекту «Зелена трансформація в українських університетах», який реалізується за фінансування Національного агентства академічних обмінів. Програма була запущена в січні 2023 року, щоб підтримати українську академічну спільноту шляхом залучення партнерських установ до регулярних заходів в рамках Unite! Erasmus+ у робочій зоні «Спільнота відкритих інновацій для зеленого переходу». Wroclaw Tech є лідером у цьому напрямку.

І саме з нашої ініціативи «Єднаймося!» Консорціум запросив до співпраці сім університетів України:

Сумський державний університет,
Дніпровська політехніка (Національний ТУ «Дніпровська політехніка»),
Харківський національний університет радіоелектроніки,
Луцький національний технічний університет,
Одеський національний політехнічний університет (Національний університет «Одеська політехніка»),
Хмельницький національний університет,
Львівський національний технологічний університет (Національний університет «Львівська політехніка»).
Найважливішим завданням проекту є розробка зелених стандартів для українських університетів в освітній та дослідницькій діяльності у сфері інженерно-технічних наук та розробка локальної версії цих стандартів з урахуванням специфіки українських вищих навчальних закладів. Друга мета – розробити модель зеленого кампусу та запровадити стандарти у сфері науково-педагогічної діяльності та роботи кампусу.

Не менш важливим викликом є налагодження постійної співпраці між українськими університетами та Unite! Це допоможе у процесі відновлення країни після війни та стане важливим кроком у процесі інтеграції з Європейським Союзом. Заплановано двотижневий курс «Зелені технології для розвитку українського суспільства». Участь у ньому візьмуть з одного боку студенти українських університетів, а з іншого – педагоги з університетів, що входять до Unite! Курс охоплюватиме теми з дисциплін, які будуть застосовні до реконструкції та модернізації промисловості та інфраструктури України.

Кінцевою метою є розробка та впровадження системи мікрокредитів для українських студентів за темами, які тематично пов’язані з зеленою трансформацією.

Проект «Зелена трансформація в українських університетах» триватиме до 31 грудня 2023 року, Національне агентство академічних обмінів виділило на цей проект фінансування у розмірі 882 446 злотих.

21.06.2023 Триває третя партнерська зустріч проекту Green Transition in Ukrainian Universities. Метою є залучення 7⃣університетів-партнерів із України до співпраці.

 

19.09.2023 Маріуш Мазуркевич пояснив основні цілі проєкту «Зелена трансформація в українських університетах» і привітав деякі з українських університетів, які також беруть участь у VIII Unite!

 

12.02.2024 Продовжуємо обговорювати питання з проєкту «Зелена трансформація в українських університетах»!

 

10 жовтня 2024 року відбулась робоча зустріч за проєктом Зелена трансформація в українських університетах MOVEx, в рамках якого обговорювались питання створення інструкцій для студентів, а також майбутніх занять

 

Участь у міжнародних проектах

Проєкт ERASMUS+UNITE!(2022-2026), WP8, «An Open Innovation Community for the Green Transition».

ХНУРЕ разом із 6 українськими університетами та Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти залучений до діяльності Unite!  спільноти в рамках проекту ERASMUS+UNITE! «Зелена трансформація для українських університетів». Вибір українських партнерів для Wrocław Tech здійснено на підставі співпраці за Erasmus+ проектами за період 2015-2023 р.р., переважно інжинірингового профілю діяльності. Проєкт підтримується фінансово польським національним агентством академічних обмінів NAWA.

Відповідно до наказу ХНУРЕ №11 від 26.01.2023 року про призначання відповідальних осіб у міжнародних проектах призначити координатором проекту ERASMUS+UNITE!(2022-2026) від ХНУРЕ Филипенка Олександра Івановича.

Основним завданням проекту є підтримка академічної спільноти України через залучення установ-партнерів до регулярних заходів у рамках UNITE! Erasmus+ у робочій області «Відкрите інноваційне співтовариство для зеленого переходу», лідером якого є наш університет. Друге не менш важливе завдання – налагодження постійної співпраці між українськими університетами та мережею “Unite!”, що полегшить процес відновлення країни після закінчення військового конфлікту та стане важливим кроком у процесі інтеграції з Євросоюзом.

Проект ґрунтується на чотирьох основних завданнях:

Перше з них – розробка «зелених» стандартів для українських вишів у сфері освіти та науково-дослідній діяльності у сфері інженерно-технічних наук та розробка їхньої локальної версії, що враховує специфіку українських вишів.

Друге завдання стосується розробки моделі зеленого кампусу та впровадження стандартів у галузі науково-педагогічної діяльності та функціонування кампусу.

Наступне завдання – реалізація 2-тижневого курсу «Зелені технології для розвитку українського суспільства», в якому візьмуть участь студенти українських вишів, з одного боку, та викладачі з вишів, об’єднаних в альянс “Unite!”, з іншого. Курс охоплюватиме питання з дисциплін, які будуть застосовні у процесі реконструкції та модернізації промисловості та інфраструктури України.

Остання задача – розробити та впровадити мікросертифікаційну систему для українських студентів у сфері, пов’язаній із зеленою трансформацією.

25.01.2023 року за ініціативи Politechnika Wrocławska / Wroclaw University of Science and Technology та альянсу “Unite!” викладачі кафедри КІТАМ  прийняли участь у семінарі, який провів ректор Politechnika Wrocławska prof. Arkadiusz Wójs. Проект отримав фінансування від Національного агентства академічних обмінів Польщі у розмірі 882 446 злотих. Його буде реалізовано до 31 грудня 2023 року.

26.04.2023 Зустріч представників семи університетів України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти України та Єднаймося! триває у Wroclaw Tech. Вони разом працюють над розробкою стандартів зеленого кампусу.

Семінар було організовано в рамках проекту «Зелена трансформація в українських університетах», який реалізується за фінансування Національного агентства академічних обмінів. Програма була запущена в січні 2023 року, щоб підтримати українську академічну спільноту шляхом залучення партнерських установ до регулярних заходів в рамках Unite! Erasmus+ у робочій зоні «Спільнота відкритих інновацій для зеленого переходу». Wroclaw Tech є лідером у цьому напрямку.

І саме з нашої ініціативи «Єднаймося!» Консорціум запросив до співпраці сім університетів України:

Сумський державний університет,
Дніпровська політехніка (Національний ТУ «Дніпровська політехніка»),
Харківський національний університет радіоелектроніки,
Луцький національний технічний університет,
Одеський національний політехнічний університет (Національний університет «Одеська політехніка»),
Хмельницький національний університет,
Львівський національний технологічний університет (Національний університет «Львівська політехніка»).
Найважливішим завданням проекту є розробка зелених стандартів для українських університетів в освітній та дослідницькій діяльності у сфері інженерно-технічних наук та розробка локальної версії цих стандартів з урахуванням специфіки українських вищих навчальних закладів. Друга мета – розробити модель зеленого кампусу та запровадити стандарти у сфері науково-педагогічної діяльності та роботи кампусу.

Не менш важливим викликом є налагодження постійної співпраці між українськими університетами та Unite! Це допоможе у процесі відновлення країни після війни та стане важливим кроком у процесі інтеграції з Європейським Союзом. Заплановано двотижневий курс «Зелені технології для розвитку українського суспільства». Участь у ньому візьмуть з одного боку студенти українських університетів, а з іншого – педагоги з університетів, що входять до Unite! Курс охоплюватиме теми з дисциплін, які будуть застосовні до реконструкції та модернізації промисловості та інфраструктури України.

Кінцевою метою є розробка та впровадження системи мікрокредитів для українських студентів за темами, які тематично пов’язані з зеленою трансформацією.

Проект «Зелена трансформація в українських університетах» триватиме до 31 грудня 2023 року, Національне агентство академічних обмінів виділило на цей проект фінансування у розмірі 882 446 злотих.

21.06.2023 Триває третя партнерська зустріч проекту Green Transition in Ukrainian Universities. Метою є залучення 7⃣університетів-партнерів із України до співпраці.

 

19.09.2023 Маріуш Мазуркевич пояснив основні цілі проєкту «Зелена трансформація в українських університетах» і привітав деякі з українських університетів, які також беруть участь у VIII Unite!

 

12.02.2024 Продовжуємо обговорювати питання з проєкту «Зелена трансформація в українських університетах»!

 

10 жовтня 2024 року відбулась робоча зустріч за проєктом Зелена трансформація в українських університетах MOVEx, в рамках якого обговорювались питання створення інструкцій для студентів, а також майбутніх занять

 

 

Участь у міжнародних проектах

Проєкт Жан Моне модуль EUDI4C

Конкурс: Erasmus Jean Monnet: Modules

Назва: Україна-ЄС: Цифрові інновації встановлюють зв’язки для змін

Проєкт: #101047751

Акронім: EUDI4C

Період: 2022-2024 роки

Координатор: Іріна Колупаєва,  професор (за сумісництвом) кафедри комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та робототехніки, доктор економічних наук, професор

Учасники проекту:

Тетяна Полозова, завідувач кафедри економічної кібернетики та управління економічною безпекою професор, доктор економічних наук

Ірина Шейко, доцент кафедри економічної кібернетики та управління економічною безпекою, доцент, кандидат економічний наук

Лазло Вертеші, Dr. habil, PhD з економічних наук, PhD з юридичних наук, Будапештський університет технологій та економіки, Угорщина

Девід Кайла, доцент, PhD з економічних наук, заступник декана факультету права, економіки та менеджменту, Університет Анже, Франція

Загальна мета проекту – привернути увагу української спільноти до необхідності цифрових інновацій у всіх сферах суспільства з метою сприяння інтеграції та співпраці між Україною та Європейським Союзом, впроваджуючи найкращий досвід та стратегії для змін.

Основні завдання:

  • надання студентам необхідних знань та навичок у сфері розвитку цифрових інновацій як ключового чинника української стратегії щодо інтеграції до ЄС;
  • заохочення молодого покоління, дослідників, професіоналів-практиків, викладачів та інших академічних представників до вивчення цифрових інновацій Європейського Союзу;
  • заохочення молоді до поширення досвіду досліджень цифрових інновацій ЄС та політики їх регулювання;
  • сприяння діалогу між науковим світом і суспільством, виявляючи прогалини в цифровізації та визначаючи напрям стратегії для українського суспільства з урахуванням досвіду ЄС у цифровій сфері;
  • поширення теоретичних і практичних знань про роль цифрових інновацій в ЄС та їх значення для України;
  • просування наукових знань про розвиток цифрових інновацій та їх вплив на інтеграцію до ЄС;
  • створення та посилення співпраці за програмами Erasmus+ між університетами-партнерами.

Курси проекту:

  • Цифрові інновації, що працюють для людей;
  • Політика і стратегія ЄС щодо цифрового регулювання та кібербезпеки у цифровій ері.

 

Участь у міжнародних проектах

Проєкт Жан Моне модуль Eco4Smart (Цілі сталого розвиткуЦСР4,  ЦСР11, ЦСР12ЦСР17)

Проєкт Жан Моне модуль Eco4Smart

Конкурс: Erasmus Jean Monnet: Modules

Назва: Україна-ЄС: рішення циклічної економіки для розумних та сталих міст

Проєкт: #101127659

Акронім: Eco4Smart

Період: 01/09/2023-31/08/2026


Координатор:

Іріна Колупаєва, професор кафедри комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та робототехніки Харківського національного університету радіоелектроніки

Учасники проєкту:

Юрій Ромашов, професор кафедри комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та робототехніки, доктор технічних наук, доцент.

Лідія Піддубна, заступниця директора навчально-наукового інституту енергетичної, інформаційної та транспортної інфраструктури  Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, кандидат філософських наук, доцент.

Петро Лашин, начальник управління економіки і фінансів Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області.

Лазло Вертеші, завідувач кафедри економіки та природних ресурсів Угорського університету сільського господарства та природничих наук, Dr. habil, PhD з економічних наук, PhD з юридичних наук, Угорщина.

Єлена Курілова-Палісайтіна, PhD з економічних наук, доцент Лінчепінзького Університету, Швеція


Загальна мета проєкту – привернути увагу української громади до необхідності рішень циркулярної економіки для розвитку розумних міст та сталого майбутнього кожної країни з метою сприяння інтеграції та співпраці між Україною та Європейським Союзом, використовуючи найкращий досвід та стратегії змін та відбудови.

Специфічні цілі проєкту:

  • просування досвіду досліджень ЄС щодо сталого розвитку міст і регулювання економіки замкнутого циклу для забезпечення екологічних та енергетичних цілей;
  • заохочувати молоде покоління, дослідників, професіоналів, викладачів, представників бізнесу до питань впровадження нових моделей виробництва та споживання з акцентом на вдосконалення мислення державного управління, що створює стійке майбутнє країн;
  • сприяти діалогу між академічним світом, представниками бізнесу та політиками для покращення якості життя громадян, підвищення конкурентоспроможності міст і промисловості, а також для подолання інфраструктурних, екологічних і соціальних перешкод для досягнення європейських енергетичних і кліматичних цілей.
  • зміцнення партнерства між вищим навчальним закладом, бізнесом і політиками для вдосконалення мислення державного управління на основі співпраці моделі потрійної спіралі.

Курси проєкту:

  • розумне управління містом;
  • зелена угода та сталий розвиток міст;
  • розумні міста та містобудування.

 

Участь у міжнародних проектах

Erasmus Jean Monnet: Modules

Назва: Розробка Плану дій з цифрової освіти Шляхи популяризації цифрової освіти в країнах-сусідах для зміцнення політичного лідерства ЄС

Проєкт: #101127076

Акронім: DEAPEPL

Період:2023 – 2026 рр.

Координатор: Юрій Володимирович Ромашовпрофесор кафедри КІТАМ, д.т.н., доцент

 

Учасники проекту:

  1. Daryna Nienova
  2. Kateryna Stetsenko
  3. Тетяна Сергіївна Ткачова, начальник відділу міжнародних зв’язків, кандидат технічних наук, доцент.

 

Цілі спрямовані на популяризацію Плану дій з цифрової освіти серед стейкхолдерів вищої освіти в країнах-сусідах ЄС на прикладі України і включають розробку декількох конкретних шляхів популяризації Плану дій з цифрової освіти як частини політичних директив ЄС серед різних стейкхолдерів вищої освіти в Україні, розуміння труднощів і шляхів їх вирішення.

 

Заходи:

  • навчальний курс у формі вебінарів від професорів, які спеціалізуються на економіці та автоматизації та комп’ютерних технологіях;
  • презентації проєкту на кафедральних семінарах для викладачів та представників роботодавців, а також на Днях відкритих дверей для абітурієнтів, школярів та їхніх батьків;
  • постійне поширення інформації про проєкт за допомогою Інтернет-інструментів;
  • публікація посібника українською та англійською мовами.

 

Результати: сайт проєкту, акаунти в соціальних мережах та сторінки на корпоративних сайтах хостингових організацій; навчальні вебінари; навчальний посібник.

 

Участь у міжнародних проектах

КЛЮЧОВИЙ НАПРЯМ 1 – НАВЧАЛЬНА МОБІЛЬНІСТЬ (LEARNING MOBILITY) 

Цей напрям підтримує:

  • МОБІЛЬНІСТЬ молоді, учнів, студентів і працівників (Mobility for Learners, Students, Staff, Young People and Youth Workers): можливості для учнів шкіл, ППТО, студентів та аспірантів закладів вищої освіти (ЗВО), молоді від 13 до 30 років, а також для працівників шкіл, ППТО та ЗВО, молодіжних працівників, спортивних тренерів для навчання та/або набуття професійного досвіду в іншій країні. Цей напрям відкритий для України у сфері вищої освіти та молоді, проте виняткові заходи мобільності під час воєнного стану в Україні є для сфер шкільної освіти, освіти дорослих та спорту. 

2023 KА1. Академічна мобільність LINKOPING UNIVERSITY SE Sweden

 

Участь у міжнародних проектах

 PubCirEco


Тривалість проєкту: 01.11.2024 – 31.10.2027

Програма фінансування ЄС: ERASMUS-EDU-2024-CBHE

 

Мета проекту

Проєкт спрямований на формування потенціалу та навичок сталого розвитку здобувачів та висококваліфікованих спеціалістів у закладах вищої освіти країн Східного партнерства (Молдова і Україна) для забезпечення розвитку людського потенціалу та прискорення процесу європейської інтеграції та співпраці між Україною, Молдовою та Європейським Союзом у напрямку впровадження стратегії Європейської зеленої угоди шляхом покращення програм підготовки фахівців відповідно до засад циркулярної економіки та підвищення інклюзивності та інтернаціоналізації.

Метою проекту також є висвітлення ролі вищої освіти у розвитку цінностей, норм, моделей поведінки, навичок, досвіду, пов’язаних із культурою «зеленого» розвитку та європейськими практиками впровадження моделі циркулярної економіки. Проект має на меті підвищити рівень компетентностей, навичок і можливості працевлаштування студентів, які використовують практики циркулярної економіки, шляхом розробки інноваційних освітніх модулів, сприяння інклюзивній та цифровій освіті, створення курсів інтенсивного навчання для студентів і викладачів на коротші періоди навчання та підтримки студентів і академічного персоналу через міжнародну академічну  мобільність.


Завдання проекту:

  • Розробка та запуск навчальних модулів для здобувачів ХНУРЕ з метою формування низки загальних та професійних компетентностей для прийняття управлінських рішень щодо забезпечення ресурсоефективності та екологічної стійкості екосистем з урахуванням найкращих європейських практик;
  • Забезпечення інтернаціоналізації закладів освіти шляхом мобільності аспірантів та викладачів через навчання та стажування у закладах партнерів;
  • Розробка мереж співробітництва між університетами, бізнесом та державними інститутами для посилення зав’язків із ринком праці;
  • Розробка та запуск електронної платформи для дистанційного навчання щодо питань циркулярної економіки з метою забезпечення інклюзивності та інтернаціоналізації;
  • Забезпечення співпраці між партнерами та належного впровадження управління проектом, для забезпечення якості проєку та своєчасного звітування.

Консорціум проєкту:

  • Університет Миколаса Ромеріса (MRU, Вільнюс, Литва)
  • Харківський національний економічний університет імені Симона Кузнеця (S.Kuznets KhNUE, Україна)
  • Харківський національний університет радіоелектроніки (KhNURE, Україна)
  • Вищий навчальний заклад Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» (UU, Україна)
  • Інститут інженерії та циркулярної економіки TTK Університет прикладних наук (TTK UAS, Естонія)
  • Центр наук TTK Університет прикладних наук (TTK UAS, Естонія)
  • FH CAMPUS 02, Університет прикладних наук (CO2) (Австрія)
  • Технічний університет Молдови (UTM, Молдова)
  • Академія економічних досліджень Молдови (АСЕМ)
  • Державний університет Молдови (МДУ)

Координатор проекту від ХНУРЕ:

Іріна Колупаєва, професор кафедри комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та робототехніки Харківського національного університету радіоелектроніки.