Кафедра комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та робототехніки

Мова:

Студенти з Кельна та України проводять дослідження на тему зміни клімату!

В рамках InnoBioDiv – інноваційного дослідження взаємодії рослин і середовища в мінливому кліматі, що поєднує біологію та сучасні технології Інтернету речей, наші студентки Стеценко Катерина (група АКТАКІТ-20-3)  та Нєнова Дарина (група АКТАКІТ-21-1) відвідали Universität zu Köln, де провели дослідження радом зі студентами даного уіверситету!

 

Основною метою спільного дослідницького проекту InnoBioDiv Кельнського університету (UzK) і TH Köln (THK) є створення інноваційної платформи, яка дозволить відчути вплив кліматичних параметрів на продуктивність росту рослин і біорізноманіття в ґрунту, використовуючи результати досліджень Кластеру передового досвіду рослинництва (CEPLAS). Платформа інновацій служить, з одного боку, щоб зробити екологічні взаємозв’язки в кореневій зоні відчутними, а з іншого боку, як комунікаційна платформа для збору концепцій та обміну ідеями.

Частиною цієї інноваційної платформи є гнучка експериментальна платформа, яка дозволяє реалістично відтворювати екосистеми для реалізації дослідницьких модулів викладання та навчання в університетах-учасниках з використанням найсучасніших технологій у сферах сенсорних технологій, технологій передачі та обробка сигналу. Роботизована система (FarmBot) дозволяє автоматично регулювати вологість ґрунту за виміряними та запланованими параметрами в теплиці. Крім того, для подальших експериментів доступна фітошафа.

Студенти можуть розробляти, впроваджувати та перевіряти власні ідеї в галузі біології ґрунту, які підтримуються фактичними технологіями на основі Інтернету речей. Експериментальна платформа дозволяє на ранніх стадіях залучати вчених і студентів з різних галузей досліджень STEM до розвитку науки про ґрунт і рослини та підтримує процеси отримання знань, отримані шляхом навчання на основі запитів.

Оскільки студенти є важливою цільовою групою проекту InnoBioDiv для створення навчальних модулів, їхнє залучення має велике значення для подальшого планування щодо дизайну модулів та зворотного зв’язку щодо мотивації та успішності навчання.

 

У рамках міждисциплінарного та міжмовного навчального модуля студенти з України перебувають у Кельні з 16 по 28 січня. У цьому модулі вони працюють разом зі студентами магістерської програми Комунікаційні системи та мережі (TH Köln) і студентами-біологами (UoC), щоб дослідити вплив зміни клімату на ріст рослин. Учасники з України наразі перебувають у Кельні для проведення експериментів, а також беруть участь у відеоконференції.
Курс є частиною проекту «Plant-Ukraine», до якого, окрім двох університетів у Кельні, беруть участь шість українських університетів (керівники проекту: проф. Марсель Бухер (UoC), проф. Уве Деттмар (TH Köln)) . Проект допомагає створити інноваційну та міждисциплінарну програму викладання та навчання для біології та інженерних наук. Студенти та дослідники з Німеччини та України розробляють власні ідеї та концепції дослідження зміни клімату та його впливу на ріст рослин і біорізноманіття ґрунту.

 

Одним із напрямків є міждисциплінарне та міжкультурне співробітництво. У проекті сучасні технології, такі як робототехніка та Інтернет речей – мережа, яка з’єднує віртуальні та фізичні об’єкти – поєднуються з глибокими знаннями про ріст рослин і взаємодію між рослинами та мікроорганізмами для розробки інноваційних проблем, експериментів і підходів.

 

У рамках проекту Plant-Ukraine, що фінансується Stiftung Innovation in der Hochschullehre, партнери проекту Кельнський університет і TH Köln розвивають подальші можливості для нетворкінгу та співпраці як для студентів, так і для дослідників з України на додаток до модулів практичного навчання.

 

Проект Plant-Ukraine пов’язаний з паралельним проектом «InnoBioDiv» Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи, ядерної безпеки та захисту прав споживачів. У цьому проекті створюється інноваційна платформа, яка дозволить відчути вплив кліматичних параметрів на продуктивність росту рослин і біорізноманіття в ґрунті за допомогою сучасних технологій у сферах сенсорних технологій, робототехніки, технологій передачі та обробки сигналів. Основна увага приділяється розробці концепцій адаптації сільськогосподарських культур та екосистем до зміни клімату, біорізноманіття ґрунту, а також ресурсозберігаючого використання води та поживних речовин при вирощуванні сільськогосподарських культур та безпеки постачання для населення. «Plant-Ukraine» розширює діяльність у проекті «InnoBioDiv», залучаючи українських науковців та студентів.