Кафедра «Комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та мехатроніки» співпрацює з провідними компаніями за такими напрямками:
- стажування та підвищення кваліфікації викладачів;
- практика та стажування студентів;
- навчання додатковим темам на базі компаній;
- семінари, лекції, workshops від провідних компаній;
- сумісні наукові проекти;
- працевлаштування випускників.
За результатами навчання студенти займають інженерно-технічні посади, що забезпечують проектування та функціонування автоматизованих систем управління виробництвом на базі широкого використання комп’ютерно-інтегрованих технологій, а саме:
- інженером-програмістом АСУТП;
- техніком-програмістом (промислова автоматизація);
- аналітиком програмних комплексів та комп’ютерно-інтегрованих систем;
- фахівцем з комп’ютерних систем управління, автоматики та обробки інформації (IndustrialEngineer, Qualityengineer, ProductionPlanner та ін.);
- інженером з організації виробничого процесу;
- координатором та менеджером Hi-Tech, IT та IIoT проектів.
За спеціальністю СІ:
- фахівцем з системотехніки, систем управління та автоматики;
- аналітиком комп’ютерних та робототехнічних комплексів;
- програмістом відділів автоматизованих систем управління підприємств та фірм (SeniorSoftwareEngineer, QA Engineer тощо);
- адміністратором інформаційних комп’ютерних систем та мереж (SystemsEngineer/Administrator та ін.);
- координатором та менеджером IT-проектів.
Компанії-роботодавці з якими ми працюємо!
Ось уже понад 10 років наші студенти беруть участь у програмі Академічної мобільності студентів факультету АКТ. Факультет співпрацює з польсько-корейською фірмою Max Power, яка надає вакансії нашим студентам на підприємствах корейських фірм. В основному це заводи корейського гіганта LG.
За результатами співробітництва з компаніями обладнано навчальні аудиторії 158, 159, 162-1, 162-2 162-3, у яких проводяться лекційні, практичні та лабораторні заняття для студентів денної форми навчання.
Як приклад на базі кафедри створено навчально-наукову лабораторію «Автоматизація та мехатроніка» з обладнанням KAPELOU, укомплектованим компонентами останнього покоління від топових виробників світу дасть студентам змогу проходити виробничу практику та стажування просто в межах університету. До того ж, це дозволить їм отримувати прикладні знання в затребуваних сьогодні галузях.
Мета співпраці KAPELOU з українським університетом – забезпечити можливість отримувати прикладні знання студентам, які мають жагу до навчання та прагнуть бути справжніми професіоналами інженерної справи. Таким чином, після закінчення вищого навчального закладу студенти матимуть більш широку картину їхньої спеціальності та сфер її застосування».
Тож арсенал вихованців ХНУРЕ поповнить стенд із системою автоматизації, який включає в себе надсучасну електроніку провідних європейських виробників.
На базі лабораторії 159 кафедра КІТАМ співпрацює з компанією Robotech Україна, що дозволило створити науково-дослідницької лабораторії з робототехніки. Кафедра КІТАМ та університет ХНУРЕ і НПФ «Роботек» (Robotec) у особі засновника компанії та нашого випускника Резничека Олексія Георгійовича встановлили науково-практичні відносини для створення науково-дослідної лабораторії, що має на меті задоволення потреб ринку праці, розвиток науки і виробництва, а також підготовку фахівців у галузі робототехніки та штучного інтелекту.
На базі лабораторії 162-1 відбувається співробітництво відносно науково-технічної, навчальної й виробничої діяльності з компанією ТОВ «ТВІСТ ІНЖИНІРИНГ». Співробітництво здійснюється у вигляді обміну некомерційною інформацією з питань науково-технічної діяльності обох сторін, підготовки фахівців за спеціальністю «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» для роботи з програмного забезпечення ESPRIT, а також підвищення кваліфікації викладачів й співробітників кожної зі сторін.
Кафедра активно співпрацює з промисловим Асоціацією підприємств промислової автоматизації України (АППАУ). ІАМ кластер покликаний об’єднати широке коло учасників: малого та середнього бізнесу, великих підприємств, університетів, наукових установ та лабораторій, інкубаторів, центрів трансферу технологій тощо, із залученням державних та місцевих органів влади.
На базі аудиторії 162-2 нашої кафедри проводятся науково-технічні семінари “Сучасні техноолгії автоматизації виробництва”, організовані ХНУРЕ, кафедрою КІТАМ та компанією ДП Festo Ukraine за участі предствників компаній Харківської області. Компанія Festo Ukraine презентує нові рішення з автоматизації технологічних процесів, зокрема з реалізації запірно-регулюючої арматури та пневматичних пристроїв. Також від даної компанії отримано ряд обладнання які використовують в учбовому процесі.
Також в рамках співпраці на базі аудиторії 159 кафедра отримала навчально-наукові комплекси, призначені для освоєння курсів «Пневматика» та «Пневмоприводи та мехатроніка» від представників компанії «CAMOZZI Automation». Компанія «CAMOZZI Autommation» надала у користування стенди, у складі яких є типові технологічні модулі автоматичних систем куріння на базі стисненого повітря. Навчальні елементи дозволяють опанувати студентам різні принципи побудови автоматизованих систем, складати та аналізувати власні технічні рішення під час виконання лабораторних, дипломних та магістерських робіт.
Перелік підприємств та компаній, з якими співпрацює кафедра , великий. Тому далі ви можете ознайомитись безпосередньо з посиланнями на інших партнерів.
![]() | Сайт ФЕД |
![]() | Сайт Nix Solutions |
![]() | Сайт Global Logic |
![]() | Сайт Sigma Software |
![]() | Сайт Jabil |
![]() | Сайт ОВЕН |
![]() | Сайт UKRINTECH |
![]() | Сайт LG |
![]() | Сайт EPAM |
![]() ![]() | Сайт Золоте Січення |
![]() | Сайт UA-системи |
За результатами зустрічі та домовленостей, протягом 2018-2019 навчального року понад 120 студентів факультету АКТ пройшли стажування та практику на підприємствах LG Eleсtronics. Крім того, 7 магістрів після успішного проходження переддипломної практики отримали постійне місце роботи на підприємстві.
Таким чином, враховуючи всі досягнення співробітників та студентів ХНУРЕ, компанія LG Eleсtronics вручила сертифікати про досягнення нашим колегам: професору Ігорю Невлюдову, Олександру Филипенку, а також доцентам Рауфу Аллахверанову та Андрію Фролову.