Кафедра комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та робототехніки

Мова:

Трошки мотивації для шановних майбутніх студентів та науковців!

Привіт друзі! Цим постом ми почнемо цілий цикл публікацій про роботу нашої кафедри, чим ви зможете займатися у майбутньому і чому ви маєте обрати саме наші спеціальності 🙂

 

Ми є кафедрою Комп`ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та мехатроніки! Детальніше ви можете прочитати про нашу історію тут !

Ну що ж, почнемо з невеличкого вступу! При обиранні місця свого подальшого навчання кожен з вас стикається з подібного роду питаннями, що є найважливішими:

  • Чому потрібно обрати саме цей заклад для навчання?
  • Чому потрібно обрати саме цю спеціальність/освітню програму?
  • Чому саме ви повинні отримати це бюджетне місце і скільки їх на спеціальностях?
  • Чим унікальний досвід викладачів кафедри?
  • Як ви зможете використовувати знання, отримані під час навчання?

 

І це дуже правильно, що ви ставите перед собою такі питання! 

 

Чому потрібно обрати ХНУРЕ? Думаю, це питання не повинно виникати, тому що наш університет є одним з лідерів в Україні. ХНУРЕ був і є кращим технічним ВУЗом протягом вже великої кількості років і його популярність з кожним роком зростає. Те ж саме стосується і світових рейтингів – кожного року наш ВИШ підіймається, хоча і не на багато, в світовому рейтинзі університетів. Стосовно нашої країни – деякі спеціальності ХНУРЕ є найпопулярнішими в Україні за кількістю абітурієнтів та рівнем їх підготовки в майбутньому. 

 

Чому потрібно обрати спеціальності та освітні програми кафедри КІТАМ факультету Автоматики та комп`ютеризовних технологій? Тут трошки складніше! Всі, або майже всі Ви йдете в університет, щоб статі програмістами 🙂 

Не хвилюйтеся, наші спеціальності та освітні програми мають у своєму складі дуууууже багато програмних дисциплін. Наші студенти вивчають мови високого рівня програмування (С++, С#, Python, Java та ін.) і дуже-дуже довго!

Але, ми живемо в сучасному світі, тому знаннями з програмування зараз вже не так сильного когось можна здивувати, до того ж ми живемо в епоху Industry 4.0 – в епоху розвитку інформаційно-комунікаційних технологій, автоматизації та роботизації виробничих процесів. Характерні риси Індустрії 4.0 – це повністю автоматизовані виробництва, на яких керівництво всіма процесами здійснюється в режимі реального часу і з урахуванням мінливих зовнішніх умов. Кіберфізичні системи створюють віртуальні копії об’єктів фізичного світу, контролюють фізичні процеси і приймають децентралізовані рішення. Вони здатні об’єднуватися в одну мережу, взаємодіяти в режимі реального часу, самоналагоджуватися і самонавчатися. Важливу роль відіграють інтернет-технології, що забезпечують комунікації між персоналом та машинами. Підприємства виробляють продукцію відповідно до вимог індивідуального замовника, оптимізуючи собівартість виробництва. 

Всі ці понятті дають мехатронну систему (ні, це не механіка, а мехатроніка) – вона складається не тільки з програмної частини. але ще й з самої системи, якою можна керувати (тобто реальний пристрій). 

Не хвилюйтеся, ніхто не буде вас змушувати робити реальні пристрої, якщо Вам цього не хочеться. Але ви не уявляєте, які це відчуття, коли те, що ви зробити власними руками починає рухатись, або виконувати запрограмовані дії – це неперевершено, бо відчуваєш себе неначе доктор Франкенштейн, який кричить “Воно живе! Живе!”)

Наші освітні програми дозволяють обрати те, що хочеться саме тобі – працювати головою, руками, або і тим, і ішним водночас! Докладніше про наші освіні програми ви дізнаєтесь у майбутніх публікаціях, то ж слідкуйте за оновленнями!

 

Чому саме Ви повинні отримати це бюджетне місце і скільки їх на спеціальностях? Ці питання завжди турбують Вас та Ваших батьків! При вступі до університету пам`ятайте – якщо ви бажаєте вступити, то вступите! Якщо ви хочете бути студентом – то будете! Треба не боятися йти вперед і все у ВАС буде добре! Спеціальність та освітні програми нашого факультету та кафедри є найпопулярнішими в Україні, тому саме нам виділяєься найбільша кількість місць на спеціальність по всій Україні! На всі наші освітні програми разом зараз є близько 70 бюджетних місць (55 на АКІТ та СІ, 15 – на ТРІТЗР)! Тому, ласкаво просимо до нас на бюджет і бажаємо успіхів при вступі!

 

Чим унікальний досвід викладачів кафедри? Тут нам є чим вас здивувати! На нашій кафедрі працюють лише досвідчені викладачі та вчені!

Наш завідувач кафедрою є академіком, членом вченої ради, членом навчально-методичної ради, член навчально-технічної ради, член редакційної колегії журналу «Сучасний стан наукових досліджень і технологій в промисловості», доктором технічних наук, професором, членом Асоціації випускників ХНУРЕ!

Наш декан є професором, членом навчально-методичної ради, членом навчально-технічної ради, заступником голови спеціалізованої вченої ради, членом Координаційної Ради Асоціації випускників ХНУРЕ, доктором технічних наук!

Наші колеги кожного року отримують звання кращого викладача в Харкові! Наші партнери визнані у всьому світі! 

Також треба сказати, що в нас є викладачі різного віку – в нас доволі молодий колектив! Але всі Ми – одна велика родина і з розумінням ставимося один до одного та до наших студентів! Тому не зволікай і приєднуйся до нас!

 

Як ви зможете використовувати знання, отримані під час навчання? А це – найцікавіше питання! Майже всі наші студенти та випускники працюють у сфері IT – в найпопулярніших компаніях в Харкові: EPAM, NIX, Global Logic, Plarium, Sigma та багато ін.  Там вони займають високооплачувані посади – багато Middle та Senior розробників, QA-інженерів, DevOps-інженерів, системних адміністраторів та багато іншого! Також хлопці та дівчата працюють на сучасних приладобудівних підприємствах у відділах Автоматизації, де теж займають високі посади з високим окладом праці!

Ще однією з переваг навчання на наших освітніх програмах є те, що наші студенти мають можливість працювати і працюють з 2 курсу! І вже до моменту отримання дипломів мають вже досить великий досвід роботи! Докладніше про все це у майбутніх постах! 🙂

 

Ось такий цікавий вступ у нас вийшов! Бажаємо Вам успіхів та у майбутньому стати Ілоном Маском, Тоні Старком або Брюсом Уейном 🙂